עושות חשק ללמוד: 5 רעיונות פשוטים לשדרוג פינת הלימודים של הילדים


שנת הלימודים מתחילה עוד שניה, אבל אם עוד לא מצאתם זמן לשדרג, לרענן ולעצב את פינת הלימודים של הילדים - כך שתעשה להם חשק ללמוד ולבלות בה בכיף - אף פעם לא מאוחר, והפוסט הזה הוא במיוחד בשבילכם!


רעיון 1#: תתפרעו עם צבע


נכון, פינת שבה עושים שיעורי בית, עבודות ומתכוננים למבחנים צריכה לאפשר ריכוז - אבל מי אמר שצבע במינון נכון מפריע? להפך, אם בוחרים אותו עם הילד או הילדה, ומיישמים אותו כך שהוא יוצר אזור בעל אווירה מוגדרת המתאימה לאופי ולמצב רוח שלהם - הצבע יכול לייצור דווקא חשק לשבת בפינה החשובה הזו.


איך מוסיפים? מלבד אסטרטגיה של אקססוריז, שבמידה והם צבעוניים מאד, דווקא הגיבוב שלהם בפינה אחת לא גדולה יכול באמת ליצור קפפוניה בעיניים - הכי פשוט זה ללכת עם גוון דומיננטי אחד ולהגדיר איתו פינה שהריהוט בה יחסית שקט בגווניו וחומריו.רעיון 2#: צרו להם מרחב יצירתי


רוב הילדים מתים על ביטוי עצמי ויצירה - על ספייס בו הם האדונים ויכולים לצייר בו, לכתוב מה שמתחשק להם, להדביק ובקיצור לבטא את עצמם לפי מצב רוחם המשתנה. וכשנמאס... למחוק הכל! ולהתחיל מחדש.


איך יוצרים להם מרחב כזה? יישמו צבע גיר! אם תבחרו בגוונים הכהים, תשיגו אווירה ממוקדת, שקטה. מי שחושש מצבעים כהים בסביבת הילדים (ולא בצדק, זה לא בהכרח הופך אותם לדכאוניים...) - יישמח לגלות שצבע גיר אפשר ליישם על כל גוון ממניפת הצבעים של החברות הקיימות. תעשו היכרות גם עם הצבע המגנטי, אותו ניתן ליישם עם צבע הגיר ולהגדיל את אפשרויות היצירה.רעיון 3#: מחזרו ותמחדשו


הרבה הורים דוחים את עיצוב והלבשת פינת הילדים עד שייחסכו מספיק לרכישת פינת עבודה ״כמו שצריך״, כזו עם שולחן, מגירות וכוורת פורמאליים. וחבל! הרי כל מה שילד צריך זה משטח עבודה, כסא, אחסון ואווירה שעושה חשק. לא הוצאה של אלפי שקלים על רהיטים שעוד שנים ספורות יהיו חסרי ערך עבורו. ועבורכם.


אם יש לכם זוג ידיים סביר, קצת זמן וחשק לפעילות יצירתית עם הילדים - אתם יכולים לייצור פינת לימודים מדליקה בעצמכם, עם ריהוט ואביזרים קיימים, כאלו שמצאתם או קניתם ממש בזול: קופסאות צבע ככוורות, ארגזי וקופסאות עץ (במחיר עשרות שקלים בודדים לארגז/קופסא), צביעה של כסא או שולחן ישן ואפילו יצירת לוח מודעות מקסים וצבעוני ממסגרת של תמונה ישנה. אם אתם אוהבים וינטאג׳, שלבו ״שולחן של גדולים״ או מנורה ישנה עם אקססוריז וצבע בעשרות שקלים (מדבקות קיר, גרינלדות וסלסלות אחסון) - והופ! קיבלתם פינת לימודים מהממת שלא תמצאו בשום רשת או חברה.


רעיון 4#: כמו של גדולים


אם יש לכם בבית נער או נערה ואפילו ילד/ה בעלי טעם קצת יותר בוגר - עצבו להם פינת לימודים ברוח קצת יותר רצינית ובוגרת. בחרו איתם צבעים סולדיים ושלבו אקססוריז בשחור-לבן-עץ שייתנו דגשים ויירככו את הצבע. אקססוריז מתכתיים ייעשו עבודה נפלאה ואם רוצים - קצת נגיעות צבע במינון שיקלילו את הפינה. כך תרוויחו פינה שתתאים להם גם לשנים הבאות, והם יישמחו בכך שנותנים להם לבטא את טעמם הבוגר.רעיון 5#: ביחד זה יותר


למרות הגישה השכיחה לאפשר לכל ילד חדר משלו ועל כן פינת לימודים פרטית - חלק מההורים, בגלל כורח הנסיבות או אידיאולוגיה - בוחרים דווקא לייצור פינות לימוד משותפות, ובטוח תוכלו לחשוב על יתרון או אחד או שניים לפינה כזו (ואולי גם על חסרון...). בכל אופן, אם גם אתם מתכננים פינת לימודים משותפת, תוכלו לבחור מבין רעיונות כמו: פינה משותפת שבה אזורי למידה אחידים לבין פינה בה יש מקום לביטוי אישי ויצירתי של כל אחד מהילדים - כסא שונה, אביזרים מיוחדים לכל אחד מהילדים וכיוב׳.


בכל אופן, אל תשכחו לבדוק גדלים ומידות שייאפשרו לשני ילדים שייגדלו בעתיד להשתמש בפינה הזו, ואולי אף לצרף חברים ללימוד המשותף.תהנו! ואל תשכחו לשתף את הילדים הפרטיים שלכם בעיצוב הפינה, היא שלהם :)


רוצים עזרה וייעוץ בעיצוב הדירה או הבית שלכם?

ספרו לי על זה - ואחזור אליכם בהקדם.

או פשוט התקשרו 0524-716-709

טניה אברמזון, אדריכלית ומעצבת פנים_______________________________________________________


התמונות בפוסט לקוחות מ-pinterest.הצטרפו לקבלת טיפים מעולים נוספים

בנושא עיצוב, הלבשה ושיפוץ הבית