רק לא בריקים! 5 רעיונות מרעננים לחיפוי המטבח


המטבח המושלם שלכם מתוכנן ואולי אף נמצא בייצור, השיש הוזמן אבל עדיין אין לכם שמץ של מושג איזה חיפוי ״יעשה״ את המטבח? אם גם אתם מפחדים ליפול לבנאליות של הבריקים, לא אוהבים את המראה של חיפוי זכוכית ואריחים מצויירים זה ממש לא אתם... הפוסט הזה מבטיח לתת לכם כמה רעיונות מרעננים.


רעיון 1#: תלכו סולידי


הרעיון הזה יתאים ולא ישאיר כמעט מקום לטעות עבור מי שמחפש עיצוב קלאסי, מודרני ומאופק. מה עושים? פשוט עולים עם השיש הנבחר במקום לחפות עם קרמיקה. המראה שייתקבל יהיה אחיד, למעט הציורים ע״ג השיש, במידה וישנם, וכמעט ללא חיתוכים נראים - עד כמה שמידות המטבח ייאפשרו זאת.


אפשר לחפות עם השיש שנבחר כמשטח או לבצע התאמה טובה בין 2 סוגי שיש בגוונים שונים. שימו לב, לפני שאתם מתחייבים לשיש אבן קיסר הנפוץ - לבדוק, במידה והתקציב מאפשר לכם, גם סוגים מומלצים נוספים, להם יש תכונות משופרות ומבחר נהדר של גוונים ואפשרויות עיצוב (ניאוליט, דקטון).רעיון 2#: תכניסו גלאמור


אם חשק נפשכם להכניס טוויסט למטבח - חיפוי מזוגג יכול לעשות את העבודה. כן, אלו עדיין יכולים להיות ״סוג של בריקים״, עם עדיפות לפרופורציה קטנה של היחידות או חיפוי דמוי פסיפס. אפשר להשתמש בלוחות נירוסטה בצבעים וגימורים שונים וישנם אפילו סוגי שיש המדמים נירוסטה צבועה.


בחירת הגוונים צריכה להיות מדוייקת פה, כי התוצאה יכולה לנוע בין מראה תעשייתי-סקנדינבי, מודרני-תעשייתי ואפילו וינטאג׳-מודרני. מה שנחמד הוא שהמטבח יכול להיות ״רגיל״, לא מחייב צבע בתנור או ידיות אינטגרליות המייקרות את הסיפור - וכאן היתרון הוא בחסכון.רעיון 3#: ערבבו בין חומרים שונים


אפשר לצאת מהתבנית של קיר אחד=חיפוי מסוג אחד ופשוט... לערבב! אלמנט פשוט כמו מדף יכול להיות קו הגבול היפה והצנוע בין 2 חומרים בעלי אופי שונה, שעדיין יישתלבו מצויין. כאן למטה אפשר לראות מעבר מקסים בין אריחים קרמיים משושים כהים, עם רובה לבנה - ומדף אפור כהה צנוע שמפריד בינם לבין בריקים אדומים (כן, בריקים!) שנראים מאד אותנטיים. מראה לא רגיל - יתאים למי שרוצה לאמץ מראה של בר או בית קפה מדליקים אצלו בבית.


רעיון 4#: תשאירו אותם שלמים


הרבה פעמים הסטנדרט הוא ״לסיים״ ולחתוך את חומר החיפוי שרירותית איפה שמתאים לנו: איפה שעבר מדף, מתחילה קלאפה או ארון עילי או פשוט בגובה שבחרנו לסיים בו את החיפוי. פה הקונספט המרענן הוא בלהותיר את האריחים שלמים!


אפשר לייצור מטבח מקורי מ-בריקים בהנחה של fish-bone או להשתמש באריחים בצורות אחרות כמו משושים למשל (ולא חסר היום צורות נוספות). הסוד הוא בהותרתם שלמים ללא חיתוך בשורה האחרונה. צבע קיר מתאים יכול להדגיש אותם ולהוסיף לכל השואו, ובנוסף אפשר לזלוג מארונות המטבח ולהמשיך לחפות גם את ההמשך, במידה וקיים.

רעיון 5#: תגוונו אותם


עוד פרדיגמה היא לבחור גוון אחד בלבד לאריחי החיפוי (ואז לשבור את הראש עליו). למה לבחור כשאפשר לגוון? אפשר ללכת על צבעים סולידיים כמו סקאלת האפורים או להכניס גוון או גוונים נוספים שאתן אוהבים. כמובן שהאריחים לא חייבים להיות בצורת בריקים.


מה שחשוב הוא לתכנן היטב את פריסת האריחים לפני שמזמינים על מנת לדעת מינונים וכמויות הנדרשות להגעה למראה הרצוי.עדיין נעולים על בריקים? תגזימו איתם!


כן, בריקים לגמרי יכולים לגנוב את ההצגה - אם רק תעזו איתם יותר מהשכנים הזהירים ששמו אותם בלבן, ב-5 שורות בלבד. התפרעו עם צבעים, גוונו בינהם ועלו איתם עד התקרה ליצירת מראה טוטאלי. והעיקר, תהנו מהתוצאה!רוצים עזרה וייעוץ בעיצוב הדירה או הבית שלכם?

ספרו לי על זה - ואחזור אליכם בהקדם.

או פשוט התקשרו 0524-716-709

טניה אברמזון, אדריכלית ומעצבת פנים_______________________________________________________


התמונות בפוסט לקוחות מ-pinterest.הצטרפו לקבלת טיפים מעולים נוספים

בנושא עיצוב, הלבשה ושיפוץ הבית