שוברי שגרה: 5 רעיונות מדליקים לעיצוב חדר הרחצה שלכם


אחד האתגרים הלא קטנים בעיצוב ושיפוץ הבית מתמקד בעיצוב חדר הרחצה. מחד, חדר פונקציונאלי לחלוטין, שצריך לאפשר לקיים בצורה נוחה את כל הפעולות היומיומיות שאנחנו עושים בו. פה חשוב התכנון המוקדם והמדוקדק, שנתמקד בו בפוסטים אחרים בנושא.


הפעם, נתמקד בחוויה של הפעולות הללו - שיכולה להיות שונה לחלוטין בתלות בעיצוב של חדר הרחצה ולקבוע עבורנו: מה האווירה ומצב הרוח שיהיה לנו כשנשהה בחדר הזה. חשוב, לא?


נשאף שחדר הרחצה יישתלב בעיצוב שאר הבית, וגם יתאים למשתמשים העיקריים שלו (ילדים, מבוגרים, אורחים, גם וגם וגם). כאן ייכנסו למשחק החומרים, הנגרות, התאורה וההלבשה של החדר הזה. ניגע בכמה רעיונות שוברי שגרהבעיצוב חדר הרחצה, שיכולים לעשות עבורכם את ההבדל בין ״עוד אמבטיה״ עם רצפה מצויירת לחדר רחצה מעוצב ב(ו)מיוחד.
רעיון 1#: רק על הקווים


אין ברשותכם תקציב להתפרע עם חיפויים יקרים ומעניינים במיוחד, ועדיין בא לכם עיצוב לא שגרתי בחדר הרחצה שלכם? השתמשו ברובה (חומר המילוי שבין האריחים) צבעונית!


כן, אותם ״קווים״ שרוב האנשים מתעלמים מהם ומשאירים לקבלן להתאים עבורם את הגוון שלהם, יכולים בהחלט לגנוב את ההצגה בעצמם. כך אפשר לבחור אריחים לבנים פשוטים לפי העדפתכם - וברובה בעלת גוון מדליק שתיתן שואו ותשתלב עם אקססוריז, ריהוט, ידיות וכו׳. אגב, אפשר ״לגנוב״ רעיון זה גם לחיפויי מטבחים!רעיון 2#: טבילת צבע


רובנו נהנים לטבול באמבטיה, אבל מה אם לטבול בצבע? תחשבו על חלל חדר הרחצה שלכם מחדש ו״תטבלו״ קיר, תקרה או אפילו אזור שלם (דלת-קיר-תקרה-רצפה) בצבע אחד.


התוצאה: עיצוב אבסולוטי ומרענן בהחלט, רק תדאגו לבחור צבע שאתם באמת אוהבים ולא יימאס עליכם מהר מדי. כל היתר יכול להשאר לבן, בהיר, פשוט ומאפשר לצבע לעשות את העבודה.רעיון 3#: לפעמים זה רק עניין של פריסה


לפעמים רק פריסה חכמה, מדוייקת ויצירתית של אריחי האמבט יכולה להחיות חדר רחצה שלם: משחק של לבן שהופך לשחור, חומר שמשתלב ונמס לתוך אחר, או שילוב של כמה צבעים שיוצרים תלת מימד על קיר דו-מימדי. אין סוף לאפשרויות, נותר רק לבחור כיוון ולהשאיר את שאר חדר הרחצה ״שקט״ מספיק בעיצובו.
רעיון 4#: תבטנו אותו


בטון הוא, לפחות בעיני, חומר על זמני, שיש לו מקום כמעט בכל חלל בבית במינון ומיקום נכונים - ושרבים נוטים לשכוח אותו ולא להכליל אותו כחומר רלוונטי לחדר רחצה. וחבל. קיר בגימור בטון, תקרה, מדרגות, כיור מבטון ואפילו דופן אמבטיה - כולם הולכים ויכולים להראות נפלא ואפילו מפתיע, אם מתאימים להם את שאר החומרים נכון.


מה נותן הבטון ולמי הוא יתאים? הבטון לכאורה קר אבל יכול להתפרש גם כחם אם מפגישים אותו עם החומרים הנכונים כמו עץ, מתכות וקרמיקה מתאימה. מתאים למי שאוהב את העיצוב הגולמי, הנוטה למינימיליסטי.עיצוב 5#: שחור-לבן


לאלו מבינכם שעד כה צקצקו בלשונם ומלמלו ״טרנדים״, יש לי רעיון שלא נמאס אף פעם לבעלי הטעם הסולידי: עיצוב בשחור לבן. והאפשרויות? אינסופיות.


אפשר ללכת על קיר דרמטי בחיפוי שחור ורצפה המשכית כשכל היתר לבנים, לאמץ פרזול שחור שייתן מסגרות מדגישות במקלחון ו/או במסגרת המראה, ללכת על ברזים ואקססוריז שחורים שטובלים בלבן , לבחור ברובה שחורה ואפילו ללכת על כיור שחור. במשחק השחור-לבן התוצאה תלויה בתכנון נכון של המינונים והנגיעות.


______________________________________________________________________________


רוצים עזרה וייעוץ בעיצוב הדירה או הבית שלכם?

ספרו לי על זה - ואחזור אליכם בהקדם.

או פשוט התקשרו 0524-716-709

טניה אברמזון, אדריכלית ומעצבת פנים


_______________________________________________________

התמונות בפוסט לקוחות מ-pinterest.

הצטרפו לקבלת טיפים מעולים נוספים

בנושא עיצוב, הלבשה ושיפוץ הבית