משפצים את הבית בחורף? 5 טיפים שייחסכו לכם זמן וכסף


עונת השיפוצים ה״חמה״ בישראל מתרכזת בדרך כלל סביב פסח ועונת הקיץ. אבל החורף הוא בהחלט זמן לא רע להיכנס לשיפוץ - בעיקר אם יודעים לנצל את יתרונות העונה. לפניכם 5 טיפים לשיפוץ בחורף, שייחסכו לכם זמן ולא מעט כסף. תהנו!
#1 טוב לדעת: הקבלנים זולים ופנויים יותר


בדיוק בגלל שזו לא העונה ה״חמה״, קבלנים רבים וטובים מוצאים את עצמם יחסית פנויים וששים לקבל פרוייקטים. זו בדיוק ההזדמנות שלכם לקבל מספר הצעות מחיר מקבלנים מומלצים, שקיבלתם עליהם חוות דעת חיובית ושאת עבודותיהם ראיתם, ולהשתמש בפריבלגיה להתמקח מעט. במונחים של שיפוץ אתם יכולים לחסוך אלפי שקלים.

למרות ה״פניות״ היחסית של הקבלנים, והמחיר הנוח יותר שיש לכם סיכוי לקבל, עדיין חשוב לא להתחיל בתהליך השיפוץ לפני שיש לכם חוזה מסודר עם הקבלן המבצע. אל תשכחו להגדיר לו״ז לסיום הפרוייקט בחוזה, וכן קנסות על איחורים שירתיעו את הקבלן מ״למרוח״ את הפרוייקט. ואתכם.#2 תנצלו ושוב תנצלו: מבצעים אצל ספקים


כמו הקבלנים, גם הספקים השונים - החל מחנויות לקרמיקה וסניטרים ועד לנגרים וחנויות לריהוט - נמצאים בעונה חלשה יותר. זו הסיבה שבחורף תמצאו לא מעט מבצעים: החל מחודש ללא מע״מ ועד למכירות חיסול ומבצעי ענק.


אז לפני שאתם הולכים להסתובב או מבקרים אצל ספקים, בדקו היטב מה המבצעים ומה מגיע לכם - ותוודאו שאתם מקבלים את כלל ההנחות. למגיעים עם מעצב/אדריכל בדר״כ מגיעים עד 10% הנחה נוספים. אז נצלו את הייעוץ שאתם יכולים לקבל במעמד הבחירות והרכישות - ואת ההנחה הנוספת, ואל תסתפקו במשפטים כמו ״עשינו כל מה שאנחנו יכולים...״/״אין אצלנו כפל הנחות״. אצלהם אין, אבל במקום אחר יש. אז אל תתביישו לחסוך לעצמכם מאות ואף אלפי שקלים.
#3 והרי התחזית: תעבדו נכון עם מזג האוויר


הרבה מלקוחותיי, לפני שנכנסו לשיפוץ בעונת החורף, הביעו חשש מהשפעת מזג האוויר על התקדמות השיפוץ. כשמדובר בעיצוב פנים, ולא בבנייה - מזג האוויר בארץ הוא פרמטר שדי מצחיק להתייחס אליו.


רוב ימי ה״חורף״ בארץ יש שמש, ובימים הבודדים בהם יורדים גשמים הדבר היחיד שבעייתי הוא עבודה במרפסות וגגות. תכנון נכון של לו״ז השיפוץ על ידיכם, האדריכל/מעצב והקבלן, בנוסף להתעדכנות פשוטה ושבועית בתחזית מזג האוויר - יימנעו עיכובים מיותרים. פשוט כי בכל שיפוץ - תמיד יש משהו לעשות! פיקוח של אדריכל/מעצב ייעזרו לדברים לקרות גם כשיש קצת גשם בחוץ...

#4 תתכווננו לאביב: כדאי לסיים עד פסח


למה דווקא פסח? קודם כל, וודאי שיש לכם את הלו״זים שלכם - אבל סיום עד פסח מבטיח פחות ימים ״מבוזבזים״ על חופשות של קבלנים, ספקים ואנשי מקצוע שרובם לא עובדים או עובדים בהיקף מצוצמם. בקיצור, עיכובים מיותרים.


בנוסף, מה יותר נעים מלקבל או להיכנס לבית חדש באביב, ואולי אפילו לארח בו? רוב לקוחותיי ששיפצו בחורף והתכווננו לסיום לפני החג, זכו לארח את המשפחה והחברים בבית חדש, משופץ, נקי ומעוצב. בהחלט בונוס נחמד לסיום השיפוץ - ושילוב חגיגה של חנוכת בית.

#5 קחו את הזמן: תכננו כמו שצריך


בגלל כל היתרונות הגלומים בשיפוץ בחורף, יש לכם זמן לתכנן וולהתכונן כראוי לשיפוץ - שמטרתו לשפר, לשדרג ולעצב את הבית או הדירה בה אתם הולכים לחיות (או להציג למכירה/השכרה במקרה של דירה להשקעה). שיפוץ הוא תהליך מורכב שממש לא נגמר בתשובה לשאלה ״איזה קיר מורידים״ (שם בערך הוא מתחיל...), ואם אתם גם מעוניינים בהום סטיילינג מושקע - קחו לכם לפחות 1-2 חודשי תכנון טובים, בלי לספור את זמן הביצוע והגעת המרכיבים השונים מהספקים.


נצלו את היתרונות וחוסר הלחץ היחסי בשיפוץ שבחורף ע״מ לתכנן כראוי ובהתאמה אישית את הבית ואת מהלך השיפוץ. קבלו הצעות מחיר רבות, ואל תתפשרו על בניית תקציב נכונה ועל הבחירות וההחלטות הטכניות והעיצוביות - פשוט כי בחורף יש הרבה פחות לחץ באוויר. והכי חשוב: תהנו!

 

התמונות מפרוייקט שבוצע בחורף 2017

רוצים עזרה וייעוץ בעיצוב הדירה או הבית שלכם?

ספרו לי על זה - ואחזור אליכם בהקדם.

או פשוט התקשרו 0524-716-709

טניה אברמזון, אדריכלית ומעצבת פנים

הצטרפו לקבלת טיפים מעולים נוספים

בנושא עיצוב, הלבשה ושיפוץ הבית