חלונות או חלומות?


יש לא מעט קלישאות בנוגע לחלונות בבית. איך לא קראו להם? אפילו ל-״חלונות לנשמה״ הגיעו עם הכינויים. אבל אני באמת לא חושבת שישנו מישהו שמטיל ספק בחשיבותם והאפקט שיש לחלון בגודל, מיקום ועיצוב נכון לבית. בשורה התחתונה, חלון מוצלח עושה ״וואו״ לבית וגם לנשמה. הוא מכניס לנו אור, נוף ומכתיב את כל החלל. לא פלא שיש פרוייקטים שמתחילים מרצון לטפל קודם כל בפתחים, גדלם ועיצובם.


אם גם אתם משפצים בית ומתלבטים איך למקסם את החלומות והחלונות, הנה כמה רעיונות מדהימים שאספתי עבורכם.
#1 מינימליסטי: חלון כמסגרת


עם כל האהבה לחלוקות, לעיצוב ולעושר שמשחקים עם חלונות יכול לתת - לפעמים יש שקט, קלאסיות ודרמה מספקת גם בפתח אחד נכון ומרשים שאין בו כל הפרעות. הוא מה שהוא בלי שום התיימרות למשהו אחר. וזה יכול להראות מדהים. מסגרות כהות בהחלט מתאימות פה (ויש לומר, טרנדיות). מסגרות בהירות ״יעלימו״ את החלון ויימזגו את החלל הפנימי עם החיצוני.

#2 שימושי: מרבץ או חלל נוסף


אותו חלון מינימליסטי יכול בתכנון נוסף להפוך למקום של ממש. השתמשו בעומק הקיר או יצרו עומק מלאכותי שיישמש כמקום רביצה או הנחת חפצי נוי. הגביהו את הרצפה בחלל עד לחלון (במידה והתקרה גבוהה מספיק) ויצרו חלל נפרד נוסף שמוקדש לחלון. מיותר לומר שעושר החומרים והיצירתיות בתכנון ובאבזור של החלל הזה - מבטיחים אינסוף אפשרויות לעיצוב והתאמה אישית.#3 לחיי החלוקה: חלונות עם ערך מוסף


בימינו פופולריות החלוקות ה״כפריות״. עם זאת, מעניין לראות חלוקות אחרות שנותנות לבית טוויסט אחר לחלוטין: חלוקות שמתחברות למפתח בעל צורניות מיוחדת, חלוקות אוריינטליות וחלוקות שממסגרות את הנוף ״אחרת״. למי שלא מפחד מאפקט ה״סורגים״...
#4 מחליפים קירות: עיצוב פנים הבית עם מחיצות זכוכית


מלבד קונספט הפאטיו המדליק וחלונות הסקיי לייט, שלצערנו לא תמיד מתאימים בכל בית ובעיקר צריך לתכננם במדוייק לאור האקלים הישראלי - חלונות מעוצבים יכולים בהחלט להחליף קירות בבית. בין אם מדובר בחלוקה אסטטית בלבד או בחלוקה פונקציונאלית לחלוטין שנועדה להפריד בין חללים בבית תוך הותרת קשר האור והעין בינהם - מחיצות זכוכית בבית פשוט נראות מצוין. בהחלט פתרון שכדאי לשקול עבור חללים מאתגרים.

בהצלחה! והעיקר... תהנו :)

טניה

______________________________________________________________________________הפוסט תרם לך? אשמח שתאהב/י ותשתף/י אחרים גם בפייסבוק :)

רוצים עזרה וייעוץ בעיצוב ותכנון הדירה או הבית שלכם?

ספרו לי על זה - ואחזור אליכם בהקדם.

או פשוט התקשרו 0524-716-709

טניה אברמזון, אדריכלית ומעצבת פנים

_______________________________________________________

התמונות בפוסט לקוחות מ-pinterest.

הצטרפו לקבלת טיפים מעולים נוספים

בנושא עיצוב, הלבשה ושיפוץ הבית