לפני שמטפסים על הקירות: רעיונות לשדרוג הבית עם צבע בלבד


לפעמים מתחשק לנו ״להקפיץ״ חדר, פינה או קיר - במיידי ובלי לשבור את הכיס.. צבע הוא כבר לא מזמן לא מילה גסה, והוא בהחלט מזמן כבר יותר מכלי ״לצבוע איזה קיר״. 5 הרעיונות הבאים יעזרו לכם לגלות דרכים יצירתיות להשתמש בו ככלי עיצובי לכל דבר בביתכם.
#1 חצי-חצי


אני אישית מאוהבת בטרנד (והוא כזה, יש להודות). יש משהו בעובדה שנוצרים לפתע 2 גוונים והמשחק בינהם תלוי בגוון הלא-לבן שבחרנו: דרמטי או רגוע. מנגיד או מספק רק רקע. זה גם שונה לחלוטין מלצבוע את הקיר כולו - כי נפתחות אינספור דרכים לשחק עם האקססוריז על הקיר: לשלב או להנגיד אותם מול הגוון הנבחר והלבן שנותר.


אגב, ממש לא חייבים לצבוע רק את החלק התחתון, רק 1/3 או 1/2. אפשר לצבוע גם מהתקרה למטה ולעצור. ואפשר לקבוע כל גובה ופרופורציה שמסתדרת לכם בחלל.

#2 עוד קצת חצי-חצי. למה רק בגוון אחד?


למה להסתפק בלבן כשאפשר לשלב עוד גוונים? לצבוע אנכית ולא רק אופקית? את הטרנד של החצי-חצי אפשר לאמץ ולהרחיב כיד הדמיון הטובה: לשלב גוונים מנוגדים, דומים, להפסיק ולהמשיך. זה הופך לקצת אמנות אבל בהחלט מרחיב את המשחק.#3 להגדיר בנגיעה


לפעמים אפשר גם להרגיע... ופשוט לתת נגיעה אחת נכונה של צבע. זו גישה שמתייחסת לצבע ממש כאלמנט מגדיר בחלל ומכאן בוחרים את הגוון, המיקום והצורה. בהחלט פתרון מינימליסטי אבל מאד אלגנטי.

#4 שיעור בגיאומטריה


הרבה אנשים חושבים על צבע קיר במונחים מרובעים, מלבניים או אפילו במונחים של ״למלא״. זה ממש לא חובה. עם לצידכם נמצא בעל מקצוע מיומן ופח צבע לבחירתכם - תוכלו ליצור כל צורה שתרצו על הקיר שלכם. גיאומטרית מוגדרת= או אחרת. תתפרעו.

#5 כשהצבע נגמר...

זה טרנד שעוד לא היה לי האומץ לנסות, אבל הוא מאד מפתה אותי: מראה של פח צבע שנגמר באמצע + מישהו שלא ידע לעשות את הפניש. בטח חלק מכם מזדעזעים. ״אצלי בבית? בשום פנים ואופן!״ ואני מודה שזה לא מתאים לכל חלל, אלא אם כן בעליו ישנים טוב עם סגנון מינימליסטי, תעשייתי ואולי מעט אוונגרדי.


*משחקים בצבע

והנה לקינוח, כמה דוגמאות ליישום צבע מהפרוייקטים שלי - שאני אישית מאד מחבבת. בקרוב... בית ובו עבודות צבע מעניינות במיוחד :)
בהצלחה! והעיקר... תהנו :)

טניה

______________________________________________________________________________הפוסט תרם לך? אשמח שתאהב/י ותשתף/י אחרים גם בפייסבוק :)

רוצים עזרה וייעוץ בעיצוב הדירה או הבית שלכם?

ספרו לי על זה - ואחזור אליכם בהקדם.

או פשוט התקשרו 0524-716-709

טניה אברמזון, אדריכלית ומעצבת פנים

_______________________________________________________

התמונות בפוסט לקוחות מהפרוייקטים שלי ומ-pinterest

הצטרפו לקבלת טיפים מעולים נוספים

בנושא עיצוב, הלבשה ושיפוץ הבית