זוכרים אותו? טרנד הטראצו מכה שוב ואתם פשוט חייבים להכיר


מי לא זוכר את הטראצו? גם אם אתם לא מכירים אותו בשמו, אתם בטוח יודעים מהו מהדירות והבתים הישנים. אולי, וכמעט בטוח, שאפילו גרתם באחת שהתהדרה בו. כן, טראצו במקור זהו שמן של בלטות הרצפה שתמיד נראות מלוכלכות ומנוקדות - אגב ממש שלא לצורך - בדירות משנות ה-50 עד שנות ה-80. ויש כאלו שמשכו את הטרנד להרבה אחר כך...


לי אישית, תמיד היו יחסים קשים ומאתגרים עם סוג הריצוף הזה בדירות הישנות ששיפצתי. למה? כי הוא פשוט לא נראה טוב, מושך שלא לצורך את העין כי הוא בדר״כ מגיע בפורמאט של בלטות קטנות (20 על 20 עד 40 על 40) שעושות תחושה של חלל קטן, חשוך - וכולל לקינוח גם גוון קרמי-חום לא ממש מחמיא ו... מעצבן באופן כללי. לחפות! או להסיר לגמרי... ולחפות מחדש!


אבל... ואתם תהיו השופטים - אולי יש לטראצו עוד תקווה. כי הוא עושה חתיכת קאמבק בכל מיני קני מידה עיצוביים ואני חייבת להודות... זה בהחלט נראה מפתה! בעיקר במינון ובפורמאט הנכון. אז אחרי כל ההקדמה - בואו נכיר מחדש את הטראצו של המאה ה-21, נתרשם ואולי אף נתיידד :)
במטבח - מכניס עניין


נכון, זה כבר היה. שיש דמוי טראצו. בדירות ישנות הוא מגיע בדר״כ בצבע חום או בגוונים דומים ופחות נעימים לעיכול. אבל הטראצו של היום מפתיע. צבעי הרקע בהירים ואף לבנים והנקודות... נראות טוב! יש גדלים שונים (בתלות בכמה אתם אוהבים ריצוד בעיניים), גוונים שונים שיכולים להתאים מושלם לגוון הארונות, וכבונוס: הוא יכול להראות מעולה דווקא עם עיצוב מינימליסטי, כולל ארונות וברזים מודרנים לחלוטין בגווני פליז ושחור.

בחדרי רחצה - נותן טאצ׳


שילוב של חתיכת חיפוי קיר, כיור או משטח בדוגמת טראצו בהחלט יכולה להקפיץ ולייחד חדר רחצה שאחרת היה הופך לעוד... חדר רחצה. חלופה בהחלט מעניינת לבריקים והחיפויים המוכרים בפורמאטים הבדר״כ מלבניים איתם בוחרים, לרוב בלית ברירה, רוב האנשים לחפות את הקירות של החדרים האלו.


כריצוף - מגניב במינון הנכון


כריצוף כללי לבית... החלק השמרני ואוהב השקט-בעיניים שבי זועק ״לא״ גדול. אולי רק בדוגמה דמויית בטון מעודנת במיוחד שאראה לכם בהמשך. אבל כ״יציאה״ חד פעמית במקום מיוחד בבית, שפוגשת חומר נכון שמשקיט ומאזן אותה - בהחלט אפשר לשקול. הדגש פה הוא על מינון ומפגשים יפים. מה דעתכם?

טארצו דרמתי -

הגרסא היוקרתית/מינימליסטית + גרסת ״זה עובד עם בטון״ (ועץ, ושחורים ופליזיים)אני כמעט בטוחה שזה הגלגול הנכון והראוי לחומר הזה. לפחות זו הגרסא שאני מתכוונת לנסות לעשות בה שימוש לפני שאעז עם החיפויים והמשטחים ה״שמחים״ יותר. א׳ כי בעוונותי אני מחבבת לעיתים ״עיצוב קר״ ומינימליסטי. ב׳ כי זה נראה הורס. אם אוהבים סוג עיצוב שכזה. וג׳ החומר הזה בגרסא הספציפית הזו פשוט עובד... עם מלא דברים. ראו את הכותרת הארוכה בהגזמה ויש לכם באמת יותר מדי דוגמאות למטה - פשוט כי ממש התלהבתי :)

וחוץ מזה - טראצו בכל מקום (כמעט)

אמרתי או לא אמרתי בהקדמה - שהטראצו חדר כמעט לכל תחום עיצובי בכל קנה מידה אפשרי? זה לא אומר שצריך לשלב אותו בכל קנה מידה כמובן - אבל אפשר בהחלט לשטוף את העיניים, להנות ולבחור הבלחה או שתיים שלו. מטפט, דרך גופי תאורה, טקסטיל ועד כלי אוכל והגשה. חגיגה וכל אחד יימצא משהו שעליו אפשר להדלק.לסיכום, קאמבק הטארצו - טיפ מסכם ליישום

אם אתם נמצאים לפני שיפוץ או שדרוג הבית, הטראצו בהחלט יכול להיות תוספת מעניינת ולהפוך לשילוב הורס ו״קטע״ שכל מי שייבקר אצלכם לא יוכל לשכוח. אבל קחו בחשבון שצריך לשלב בעדינות את הטקסטורה הנקודתית בכל פורמאט שתבחרו בו. הטראצו הצבעוני יותר יעבוד מצויין עם גווני עץ וגווני פסטל רכים, כולל הבלחות זהובות ופליזיות. הטראצו השקטים יותר, המעודנים והבטוניים יכולים להוסיף שיק מטורף ויעבדו מצויין בשילוב עם חומרים חלקים כמו בטון, לבן, עץ בלי יותר מדי עיניים וכמובן נגיעות שחורות ופליזיות (למשל בברזים).
בהצלחה! והעיקר - תהנו :)

טניה

______________________________________________________________________________הפוסט תרם לך? אשמח שתאהב/י ותשתף/י אחרים גם בפייסבוק :)

מעוניין/ת בעזרה וייעוץ בעיצוב הדירה או הבית הפרטי שלך?

כתוב/י לי - ואחזור אלייך בהקדם.

או פשוט התקשרי 0524-716-709

טניה אברמזון, אדריכלית ומעצבת פנים

_______________________________________________________

התמונות בפוסט לקוחות מ-pinterest

הצטרפו לקבלת טיפים מעולים נוספים

בנושא עיצוב, הלבשה ושיפוץ הבית