עיצוב חף מפשע (העומס והקשקוש)


אם תשימו לב, רוב החללים שבאת נראים טוב בעינכם (אלא אם כן אתם שייכים באופן מובהק לאוהבי המקסימליזם = ההפך ממינימליזם) נראים מאווררים ונקיים - מלווים בקווים, בחפצים וברהיטים שנבחרו בקפידה להיות בהם. כל דבר במקומו, ואותו המקום לא צריך ולא רוצה להכיל עוד.


זהו בעיני מה שנקרא ״עיצוב חף מפשע״, פשע העמסת היתר והקשקוש. ברור שיכול להיות עיצוב עמוס שנראה מצוין, אבל זו אמנות בפני עצמה לה אקדיש פוסט אחר ונפרד. אבל הפעם על העיצוב המינימליסטי ואיך לגרום לו להיות נוכח בביתנו שלנו, במידה והוא אורח רצוי בו.
בסלון


מה שיפה בעיצוב החף מפשע הזה, הוא היותו לא מוגבל לסגנון ספציפי. נכון, סגנון מודרני או תעשייתי הוא טבעי לו - אבל הוא בהחלט יקבל באהבה גם עיצובים עם תעוזה רבה יותר בצבעים, בחומרים או ברמת הוינטאג׳יות שלהם.


אז אם בסלון מינימליסטי אך עדיין מגניב ו״חי״ חשקה נפשכם - הקפידו על תכנון מראש של האחסון, שמה לעשות, רובנו לא יכולים בלעדיו. מילות המפתח כאן הן הצנעה, הטמעה ואינטגרליות. הרבה תכנון מראש שכולל חשיבה על נגרות וחללים מוצנעים מהעין שמשחררים את החלל הראשי ומאפשרים את הנקיון. וכן, גם אגרנים יכולים להנות מהשקט שהעיצוב הזה מבטיח - אם רק יסכימו לשמור את האוספים שלהם ״בפנים״.

במטבח


בזמן האחרון, רוב לקוחותי שמחים מאד לקבל תכנונים שכוללים הרבה מאד אחסון (זה לא ישתנה לדעתי בקרוב ברוב המטבחים הישראלים) - אבל כזה שהוא מוצנע. קירות שלמים שמחביאים מאחוריהם מכשירים חשמליים ושלל מקומות לאחסון מזון, כלים שונים ושאר מוצרי ממטבח ואירוח.


ומאד פופולרי בתחום הזה הוא דגם מטבח הנישה. מטבח בו הכיריים ולפעמים גם הכיור חיים להם בנישה שמהווה מגרעת בקיר האחסון (קיר הגבוהים). לפעמים, תלוי במימדי המטבח, רצוי גם להוסיף אי ועליו לשלב את הכיור/כיריים + ישיבה. נוח ועובד מצוין. פתרון נוסף שיישמתי לאחרונה כדי להשיג את האפקט המינימליסטי ואפרסם בקרוב (מאד בתקווה!) הוא מטבח שכולו לכאורה אי - הכולל כיריים וכיור ומשטחי עבודה) וקיר גבוהים שמחביא את כל היתר, כולל כניסה לחדר שירות מרווח.


במבואה


נכנסים לבית, יוצאים ממנו. למה צריך את כל הבלאגן? אם מתכננים מראש איפה נשים ובמה נכיל בכיף את כל העניינים שלנו כמו נעליים, מעילים, תיקים ו... קסדות וסטאף אחר של ילדים או בע״ח - נוכל להנות מזן אמיתי. חף מפשע טהור שתענוג לחזור אליו ולצאת ממנו. שוב, אפשר בהחלט להעיז ו״לזרוק״ צבע, תמונה מהממת, מראה מיוחדת וכו׳ בכל סגנון שתבחרו.

בחדר הרחצהאז אתם בטח מצפים לראות חדרי רחצה לבנים משולבי כלים סניטריים שחורים ומדוייקים (שכל דקה מהיום יש גמדים בלתי נראים שמבריקים אותם ומורידים מהם את האבנית הישראלית). אז כן, יש גם כאלו אבל לא רק.


עיצוב חף מפשע העומס יכול לקבל בברכה צבעים וחומרים ״חמים״ כמו עצים או דמויי עצים למינהם. מה שחשוב הוא המינון שצריך להיות מאד-מאד מדוייק. ופרקטיות ואחסון (וכיף!) יכולים להיות עדיין חלק מהעניין.

בחדרים האחרים בבית

איך? שוב, תכננו מראש את האחסון ואת מיקומם המדוייק של הרהיטים. בחרו גוונים רכים, פסטליים כמעט. ממש לא חייבים לבן. אבל הכל צריך להיות מדוד. כמו במתכון טוב ומדוייק. לא יותר ולא פחות. ומה שמיותר - אז ביי.לסיכום, עיצוב חף מפשע

אם אתם נמצאים לפני שיפוץ או שדרוג הבית, ומתחשק לכם שהפעם - באמת הפעם - זה יהיה ״כזה״! גם אצלכם בבית... אתם מוזמנים להתייעץ איתי ולקבל ממני מענה תכנוני ועיצובי גם ברמת ההום-סטילינג, תכנון הנגרות וגם ברמת השיפוץ.
בהצלחה! והעיקר - תהנו :)

טניה

______________________________________________________________________________הפוסט תרם לך? אשמח שתאהב/י ותשתף/י אחרים גם בפייסבוק :)

מעוניין/ת בעזרה וייעוץ בעיצוב הדירה או הבית הפרטי שלך?

כתוב/י לי - ואחזור אלייך בהקדם.

או פשוט התקשר/י 0524-716-709

טניה אברמזון, אדריכלית ומעצבת פנים

_______________________________________________________

התמונות בפוסט לקוחות מ-pinterest

הצטרפו לקבלת טיפים מעולים נוספים

בנושא עיצוב, הלבשה ושיפוץ הבית