מבשלים מטבח חדש? החידושים והטרנדים שאתם חייבים להכיר


שנת 2019 תכף מסתיימת לה, ועם הליכתה מסתמנים הטרנדים שתפסו והולכים לתפוס בתחום עיצוב ותכנון המטבחים - תחום שלא מפסיק להתחדש ומשפיע על עיצוב כל הבית - וזה גם מה שכיף בו. אז בזירת המטבחים תגלו גם הפתעות עיצוביות, גם חומרים חדשים וגם פטנטים טכנולוגיים שכדאי להכיר לכל מי שחולם על מטבח חדש, פונקציונאלי ויפה ב-2020. המוטו לתכנון ועיצוב, אם אתם מחפשים כזה: רב הנסתר על הגלוי.
נישה חדשה


המטבח המודרני הולך ומתרחק לכיוון מינימילסטי, אינטגרלי ונקי וויזואלית באמצעות תכנון כל אזור משטח העבודה כנישה בתוך קיר הארונות הגבוהים. אם האורך מספיק - נראה נישה ממורכזת, ואם המטבח מתוכנן במתכונת ר׳ אז הנישה תהייה בתצורה הזו ועדיין נקבל מראה נקי, אחיד ומוכל.


לפעמים נפגוש מטבחים שגדולים מספיק להכיל בנישה גם את הכיריים וגם את הכיור, ולפעמים יתווסף לו גם אי - שעליו תמוקם אחת מהפונקציות הללו או אפילו שתיהן - ואז הנישה תשמש רק לאחסון מכשירי חשמל. יפים כמובן.


השילובים הקלאסיים מבחינת חומריות הן מטבח שחור או לבן - לעיתים בשילוב עץ. אבל זה ממש לא חובה ואפשר להיות יצירתיים. החזיתות הן לרוב ללא ידיות (push to open) או בשילוב ידיות איטגרליות - ועם עדיפות למקרר אינטגרלי ונסתר גם הוא, שמסתתר מאחורי דלת/ות ולא שובר את החזית הנקיה.


רב הנסתר על הגלוי


אם רוצים לקחת את הניקיון הוויזואלי והמינימליזם צעד נוסף קדימה, אפשר לתכנן מטבח נסתר - חלקית או לגמרי. בעזרת דלתות הזזה או פתיחה ייחודיות אפשר ״להעלים״ לגמרי את כל מכשירי החשמל, ולעיתים גם את אזור העבודה בו נמצאים הכיריים והכיור. אם למטבח יש גם אי - ברגע שסוגרים את יתר המטבח - הוא יישאר על רקע נקי של קיר חלק.


זה לא מעצבן? חלק מכם בטח שואלים... אז תלוי את מי שואלים. מי שמבשל פחות ולא אכפת לו ״לפתוח״ את המטבח ו״לסגור״ אותו בכל פעם - וממש חשוב לו המראה הסופר נקי - זה בשבילו.

יצוק בחומר


כהמשך למגמה של טשטוש החיבורים והנקיון הוויזואלי - אפשר לראות שילוב של כיורים יצוקים במטבחים רבים, ממש בהמשך לשיש. היתרון, מעבר להרמוניה של המראה וחוסר החיבורים, הוא בניקיון ובעמידות הכיור. כשמתקינים כיור, הגם בהתקנה שנקראת מישור אפס, אי אפשר לעשות את זה באופן מושלם לגמרי - ותמיד תהייה פינה או מקום שאליו נכנסים מים ולכלוך שממש מעצבן ולפעמים בלתי אפשרי להלחם בהם.


בכיור היצוק הבעיה הזו לא קיימת - ותמצאו בשוק שלל סוגי שיש שמאפשרים את הכיור היצוק: החל משיש אבן קיסר המוכר ועד לחומרים אחרים כמו דקטון, ניאוליט, קוריאן ועוד.


בנוסף להפיכת הכיור לחלק אינטגרלי מהשיש, יש בעולם (לארץ זה רק מתחיל להגיע עכשיו) מגמה של שילוב הכיריים ואף העלמתם לגמרי - כולל קולט אדים אינטגרלי שנעלם בשיש בתום הבישול.


פורמייקה? מהיום תגידו ננו


שנים רבות שלט גמר הצבע בתנור במטבחים היותר יוקרתיים, אבל לכל מי שמעוניין במראה המשי המושלם, בגימור הנהדר בקנטים ובו זמנית - בעמידות לשריטות ובכלל לנזקי הפעילויות במטבח - יש חדשות טובות: פורמייקה ננו.


חומר מצוין שיש לו נראות מושלמת במגוון גימורים - מחלקים ועד דמויי שיש - וניתן להשתמש בו לא רק לחזיתות מטבח אלא גם במקום שיש ליצירת מראה אחיד של אי למשל.


מקווה שנהנתם ובדרך קיבלתם גם כמה רעיונות חדשים ומרעננים למטבח החדש שלכם.

במידה ותרצו ייעוץ מקצועי - אשמח לעזור לכם בתכנון המטבח ובבחירת חומרים משגעים שייעשו לכם את הבית!


______________________________________________________________________________


רוצים עזרה וייעוץ בעיצוב הדירה או הבית שלכם?

פשוט כתבו לי

0524-716-709

טניה אברמזון

אדריכלית ומעצבת פנים

_______________________________________________________


התמונות בפוסט לקוחות מ-pinterest.

אני מזמינה אותך לראות מטבחים בתכנוני פה.


הצטרפו לקבלת טיפים מעולים נוספים

בנושא עיצוב, הלבשה ושיפוץ הבית